Publikacje

Najnowsze


dom

Wymiana okien
W niektórych domach czy też blokowiskach można jeszcze spotkać stare okna drewniane, które są już strasznie zużyte i nie spełniają swoich funkcji.

W dzisiejszych czasach pojawiają się zjawiska atmosferyczne, które można było zobaczyć jedynie w telewizji. To właśnie te zjawiska, czyli porywiste wiatry, grad, ulewne opady deszczu czy śnieżyce w głównej mierze bardzo mocno oddziałują na okna. Stare drewniane okna zaczynają przepuszczać powietrze, czyli robią się nieszczelne i wtedy da się w domu słyszeć charakterystyczny świst czy też można zauważyć poruszające się firanki. Jednak coraz więcej ludzi decyduje się na wymianę okien na te plastikowe. Okna pcv dobrze zrobione mogą służyć latami. Bardzo często jest też na nie nakładana dożywotnia gwarancja lub gwarancja na kilkanaście lat. Okna PCV charakteryzują się między innymi:
- dobrą izolacją akustyczną,
- dobrą izolacją termiczną.

Jak czytamy na stronie http://www.mtokna.pl/, są to dwie główne funkcje jakie osoba, które chce kupić okna PCV, bierze przede wszystkim pod uwagę. Jednak powinno się jeszcze wziąć pod uwagę jakoś wykonania, materiały użyte do jego produkcji, możliwości gwarancyjne oraz kwestie bardziej techniczno - użytkowe takie jak odpowiednia ilość przepuszczanego światła dziennego, odpowiednia ochrona życia i mienia czyli mieszkania, możliwości przepuszczania powietrza to znaczy odpowiednia wentylacja. Gdy się przeanalizuje można śmiało stwierdzić, że każde okno posiada te funkcje, jednak nie można powiedzieć, że każde okno w tym wypadku jest takie same. Okna PCV mają różne właściwości i zastosowania, a dobiera się je odpowiednio do mieszkania czy domu oraz do tego jakie funkcje ma ono spełniać. Jedne mogą mieć nawet potrójną szybę, inne mogą być bardziej przyciemnione, inne jeszcze mogą mieć dodatkowe wzmocnienia, gdyż będą pełnić rolę okien antywłamaniowych. Jednak z pewnością można stwierdzić, że okna PCV, które zostały bardzo dobrze wykonane i bardzo dobrze osadzone będą służyć użytkownikowi przez długie lata, o ile będą użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Galeria zdjęć:


dom