Publikacje

Najnowsze


auto, moto, motoryzacja

Profesjonalne wycinanie DPF
Filtr cząstek stałych to współczesna zmora kierowców użytkujących samochody z silnikiem wysokoprężnym.

Mający zastosowanie w zwiększaniu ekologiczności samochodów poprzez neutralizację szkodliwych tlenków azotu w istocie DPF stał się symbolem awaryjności współczesnych Diesli. Wymagający pieczołowitej opieki i ostrożności w użytkowaniu silnik wyposażony w taki filtr zamiast gwarantować bezproblemową i długoterminową jazdę naraża właściciela na koszty serwisu w odpowiedniej firmie.
Filtr cząstek stałych wymaga bowiem regularnego wypalania na trasie, zobowiązując kierowcę do stałej jazdy przez kilkanaście minut z prędkością nie mniejszą niż zazwyczaj osiemdziesiąt kilometrów na godzinę. Cecha ta sprawia, że użytkowanie Diesla z DPF w mieście mija się z celem i radykalnie skraca żywotność takiej jednostki napędowej. Polecane jest więc odwiedzić warsztat, w którym oferowane jest profesjonalne usuwanie filtra cząstek stałych, w którym mechanicy fachowo usuną ten niedogodny element, gwarantując zwiększenie niezawodności samochodu, który został poddany takiemu zabiegowi. 
Alternatywną metodą jest regularny, ręczny serwis, czyli czyszczenie i regeneracja. A gdzie zlecić czyszczenie dpfa? Najczęściej w autoryzowanych stacjach obsługi, ale także w warsztatach zajmujących się silnikami diesla. Metody regeneracji dpf są różne, najczęściej polegają na wypaleniu sadzy przez wyspecjalizowanego fachowca, który po tejże czynności zajmie się dokładnym usuwaniem resztek zalegających spalonych cząstek stałych. 
Dzięki tej czynności można cieszyć się nienaruszonym stanem swojego samochodu i mieć poczucie nieingerowania w układ mechaniczny maszyny, która będzie dzięki temu działała dokładnie tak, jak została zaprojektowana w fabryce.

Galeria zdjęć:


auto
moto
motoryzacja