Publikacje

Najnowsze


dom, ogród, dekoracja wnętrz

Ponadczasowy kamień
Urządzając i aranżując mieszkanie istotny jest każdy - nawet najdrobniejszy element- który będzie sam w sobie pełen oczekiwanej elegancji, a jednocześnie wkomponuje się w całość.

Niektóre rzeczy to inwestycja na lata, koniecznym jest więc, by były nie tylko piękne, ale przede wszystkim trwałe i ponadczasowe, by w miarę upływu lat niezmiennie spełniały swoje zadanie i cieszyły oko. Bezspornie, to takich elementów zaliczają się schody, parapety czy blaty.

Nie ma piękniejszego materiału niż kamień, pełen dostojeństwa i oczywistej naturalności. Dzięki swojej uniwersalności idealnie pasuje do każdego wnętrza, stając się jednocześnie jego trwałym szczegółem, w istocie odgrywającym "pierwsze skrzypce". W każdej kuchni czy łazience blaty kamienne staną się kluczem do udanej, gustownej aranżacji. Charakteryzują się trwałością i odpornością na wodę, wilgoć czy ciepło, a także oprą się plamom i zarysowaniom. Różnorodność stylów, praktyczna niepowtarzalność , a także możliwość wykonania niestandardowych kształtów to niepodważalne atuty.

Z kolei parapety marmurowe będą nie tylko dopełnieniem wcześniej wspomnianych blatów - zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenia kuchenne - ale przede wszystkim będą stanowiły o estetyce wykończenia otworów okiennych. Wykonane z marmuru cechują się wszechstronnością, tym samym mogą być stosowane tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Inną cechą wartą uwagi jest fakt, że marmur może przyjmować różnorodne odcienie, barwy oraz wzory. Wspaniale komponuje się zarówno z drewnem jak i szklanymi powierzchniami.

Prawdziwą perłą wśród możliwości wykończenia, są schody granitowe. Rzeczywiście, granit jest materiałem najdroższym, ale też najtrwalszym, całkowicie odpornym na jakiekolwiek czynniki zewnętrzne. Odpowiednio pielęgnowany zachowuje swoje piękno praktycznie na zawsze. Tworzy monumentalne wrażenie pełne wysublimowanego smaku. Marmurowe i granitowe elementy stanowią o trwałości, pomimo swojej ceny, są najbardziej trafną inwestycją, która niezmiennie będzie dodawała odpowiedniego charakteru całości.

W razie czego specjaliści z serwisu zaklad-kamieniarski.com/kontakt (warszawa) mogą doradzić przy konkretnych rozwiązaniach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Galeria zdjęć:


dom
ogród
dekoracja wnętrz