Publikacje

Najnowsze


dom, ogród, dekoracja wnętrz

Okucia budowlane nie tylko w naszych domach
Ludzie od niepamiętnych styka się z tematem zabezpieczenia miejsc zamieszkania.

Przez to jednym z najwcześniejszych wynalazków spłodzonych przez homo sapiens były różnego kształtu zamki – na przykład zamki do drzwi, zawiasy do drzwi. temat jest obecne wciąż. odmienna jest nowoczesność rozwiązań. W XXI wieku rzecz jasna istotna jest także problem elegancji. Przodownikiem pracy w dziedzinie będą hotele, które  odpowiednio balansują pomiędzy ceną a przepychem, dostępnością budynku i bezpieczeństwem. U nich właśnie należy poszukiwać najnowszych technik.

Dobór odpowiedniego producenta akcesoriów meblowych to trudne zadanie. Wykonanie tego rodzaju wyrobów jest niemożliwa do rzeczowej klasyfikacji. De facto ocena żywotności wyposażenia następuje dawno po transakcji. I jest to trudność nie do przejścia. I nie musi to być zupełnie silnie złączone z ceną. Jest to dodatkowo, biorąc pod uwagę, że meble nabywa się często na kilkadziesiąt lat. Na jakość mebli składa się pełno detali. Duże znaczenie mają zawiasy, ważne by były wytrzymałe i nie skrzypiały. Wpływ na to ma wykonanie łożysk oraz zastosowanie wybranych surowców. Akcesoria meblowe mogą być stalowe, a smary bywają w pełni syntetyczne. Ładne uchwyty meblowe bez problemu uczynią każdy budynek atrakcyjniejszym,

Nadzwyczaj kłopotliwe są łazienki. W tych miejscach zabezpieczenia muszą być na światowym poziomie. Żadne tymczasowe rozwiązanie, jakie stosujemy u siebie w domu, nie jest akceptowalne. Nie ma mowy o jakichkolwiek otwartych przewodach a już na pewno o przedłużaczach . Wszystkie urządzenia powinny być podłączane wprost do gniazdek. W tym przypadku akurat bezpieczeństwo idzie w parze z estetyką. Zagwozdką jest jedynie estetyczne umieszczanie gniazdek w ścianie.

Niektóre hotele wyposażone są też w miejsca do prania. Tam gniazdka elektryczne mogą być na klucz, co umożliwia budowę efektywnego systemu udostępniania konkretnych pralek dla klientów.

U progu budynków witają nas często wejścia obrotowe albo też różnego rodzaju system drzwi przesuwnych z zaawansowanymi czujnikami zapewniającymi ochronę. Te zwykle zrobione są ze szkła, co powoduje konieczność zastosowania okuć budowlanych czy okucia do drzwi szklanych. Jest to jednak dziecinna zabawa w zestawieniu z tym, jak zorganizować można system kontroli dostępu do konkretnych pokoi. Dużym wzięciem cieszą się samozamykacze.  Klamki do drzwi mogą wydawać się niektórym staromodne, do dziś ciężko sobie bez nich obejść. Wynika to chociażby z tego, że wiele tego typu przedsięwzięć zakładanych jest w zabytkowych budowlach, gdzie konieczny jest pewien ograniczony kolor. Stają się one wtedy raczej luksusowymi projektami, co podkreśla tylko konieczność doboru odpowiedniego zawiasów meblowych, zamki stosowane w hotelarstwie czy szykowne oświetlenie meblowe.

zamki stosowane w hotelarstwie to już obecnie coraz rzadziej typowe zamki do drzwi. Coraz popularniejsze są elektroniczne karty na wzór i rozmiar tych dowodów osobistych. Są one łatwiejsze w użyciu. Ułatwia to życie administracji ośrodka. Karty takie, jeśli klient nie uiszcza zapłaty, po prostu się przedawniają. Dzięki temu nie ma problemów ze ściganiem dłużej bytujących a trudnych w obyciu przybyszy.

Galeria zdjęć:


dom
ogród
dekoracja wnętrz