Publikacje

Najnowsze


zabudowy tarasów, ogrody zimowe

Ogrody zimowe
Od kilku lat, w naszych domach, zaczęły pojawiać się nowe formy małej architektury.

Pierwotnie tarasy, stanowiące miejsce odpoczynku od wiosny do jesieni, z czasem zaczęły być przekształcane w ogrody zimowe. 
Pojawiły się zabudowy tarasów, które wykonywane są w różny sposób, uzależniony od zasobności ich właścicieli. Zabudowy tarasów są przecież różne. Czasami, jest to jedynie zacienie go, poprzez rozpostarcie nad nim wielkiego żagla z płótna. Takie rozwiązanie zapewni zacienienie, przewiew, a przy zastosowaniu dobrego materiału, też osłonę przed deszczem. Innym rodzajem zabudowy tarasów, jest ustawienie drewnianej konstrukcji, która następnie jest osłaniana różnego rodzaju materiałami. 
Bywa zastosowane już wspominane płótno żaglowe, wykonywane są daszki z rozmaitych tworzyw sztucznych. Rozwiązanie to jest bardziej stabilne i przy mocniejszych opadach zapewnia komfort używania tego miejsca. Bardzo często w ofercie firm wykonujących systemy do zadaszenia tarasów, takich jak na przykład Tarasola, pojawiają się rozwiązania, pozwalające na automatyczne składanie i rozkładanie naszego zadaszenia. Niektóre z nich posiadają również czujniki deszczu. 
Najdroższe, ale też pozwalające na znacznie dłuższe cieszenie się dodatkowym pomieszczeniem, są ogrody zimowe. Wykonane bardzo często ze szklanych tafli, zamykają przestrzeń tarasu na czas zimnych miesięcy, tworząc zaciszny kącik, w którym przez całą zimę można przechowywać nasze rośliny i samemu odpoczywać. Ogrody zimowe są najdroższym rozwiązaniem, ale coraz bardziej popularnym.
Więcej o zabudowach tarasów przeczytasz na stronie kamont.waw.pl

Galeria zdjęć:


zabudowy tarasów
ogrody zimowe