Publikacje

Najnowsze


dom, ogród, dekoracja wnętrz

Chroń zieleń
Siatki mają przeróżne zastosowania.

Jednym z najbardziej znanych jest ich wykorzystanie do pakowania towaru. Przykładem mogą być siatki do pakowania choinek. W okresie przedświątecznym sprzedawcy bożonarodzeniowych drzewek powinni zaopatrzyć się dużą ilość tych siatek przystosowanych specjalnie do transportu choinek. Tego typu siatki powinny wyróżniać się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie muszą one być odpowiednio elastyczne tak, aby zapakowanie choinki było łatwe i bezproblemowe.

Dobra siatka powinna ściśle przylegać do drzewka i nie pozwolić mu na odkształcenie się w czasie transportu. Koszt takiej siatki to około 45 złotych. Warto szukać jednak produktów dobrej jakości nawet za wyższą cenę. Innym rodzajem siatek są osłony na drzewka. Ogrodnicy często borykają się z problemem kory drzewek obgryzionej przez dzikie zwierzęta takie jak zające i sarny. Warto zaopatrzyć się w nie zwłaszcza w czasie zimy, kiedy zwierzęta zaczynają zapuszczać się na tereny zamieszkałe przez człowieka. Siatka to mały wydatek, który znacząco zmniejszy poziom irytacji wywołany zniszczonymi drzewkami. 

Osłony te najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych. Mogą mieć formę zarówno elastycznej siatki, jak i twardej sztywnej osłony. Niezależnie od ich rodzaju powinny być dopasowane do możliwego zagrożenia ze strony zwierząt. Elastyczne siatki zwykle wymagają rozciągnięcia ich pomiędzy trzema lub więcej słupkami umieszczonymi dookoła drzewka. Można również kilkukrotnie otulić drzewko siatką. Duże metalowe osłony przypominające wyglądem klatki sprawdzą się w ekstremalnych warunkach dając stuprocentową ochronę przed zwierzętami. Siatka ogrodnicza może służyć równie dobrze jako prosty sposób na odgrodzenie danej przestrzeni. 

Duży wybór siatek na www.novmax.pl

Najczęściej jest wykonana z elastycznego tworzywa. Jest niedroga, choć i niezbyt trwała. Mimo to powinna spełnić wymagania mniej zaawansowanych ogrodników. Dostępne są również modele metalowe tworzące solidną barierę dla mniejszych szkodników. Są one jednak nieco droższe.

Galeria zdjęć:


dom
ogród
dekoracja wnętrz